Kohtumine auhinnatud Muraglia oliiviõlide ekspordijuhiga otse Apuuliast Itaaliast

muraglia oliiviõlid gardek

Meil oli suur au võõrustada Frantoio Muraglia ekspordijuhti Giuseppe Caterino`t Itaaliast Apuuliast ja grillmeistrit Enn Tobrelutsu.

käsitöögin-käsitöödźinn-muma-gin-gardek-2

 

Giuseppe rääkis meile oliivide kasvatamisest, oliiviõlide valmistamisest ja paljust muust. Oli äärmiselt huvitav kuulata, sest  Muraglia perekond on kasvatanud ja pressinud oliive juba viie põlvkonna vältel ja need on saavutanud hulgaliselt esikohti ja tunnustusi erinevatel konkurssidel. Proovisime ära kõik maitsed, mis külalised kaasa võtsid. Lai valik oli meil poes olemas, kuid täna lisandus veel põnevaid maitseid ja keraamilisi pudelid.

käsitöögin-käsitöödźinn-muma-gin-gardek-2

 

Tegemist on tõesti ilmselt parimate oliiviõlidega maailmas! Itaalia lõunaosas Apuulia ehk nn saapakontsa-piirkonnas asuva “Frantoio Muraglia” ekstra-neitsioliiviõlid on valmistatud parimatest hinnalistest Coratina ja Peranzana oliividest traditsioonilise külmpressimise meetodil.

 

 

Oliivid purustatakse graniidist lihvkivide vahel. Seejärel jahvatatakse aeglaselt, et tagada täiesti sile ja ühtlane pasta, mida seejärel töödeldakse Muraglia kaasaegses tehases ööpäevaringselt, et saada väga madal happesus ja võrreldamatu konsistents, värv, maitse ja aroom.

 

 

Aromaatsete oliiviõlide puhul toimub maitsete segunemine oliiviõli tootmise käigus, kus koostisosad (nt värske sidrun) pressitakse koos oliividega. Tulemuseks on 100% looduslik toode, unustamatult puhas aroom!

Muraglia oliivisaludes kasvavad Coratina oliivid on ainulaadsed, sest need sisaldavad kolm korda rohkem polüfenool-antioksüdante kui ükski teine ​​oliivisort. Muraglia keraamilised pudelid on käsitsi valmistatud ja -maalitud. Läbipaistmatu pudel kaitseb õli valguse eest, mis on oliiviõli maitsetundlikkuse halvenemise suurimaid põhjuseid.

https://www.frantoiomuraglia.it/en/

Lisaks oliiviõlidele saime proovida Muraglia uut MUMA dźinni, mis tuli turule alles tänavu aasta alguses, seega on tegemist täiesti uue tootega. Sõna MUMA tuleneb sellest, et “MU” on algus sõnast MURAGLIA (oliiviõlide tootja) ja “MA” sõnast MATA (alkoholi tootja/samad omanikud), mis kokku teebki “MUMA”.

 

Itaalia lõunaosas Apuulia ehk nn saapakontsa-piirkonnas asuva “Frantoio Muraglia” ekstra-neitsioliiviõlid on valmistatud parimatest hinnalistest Coratina ja Peranzana oliividest traditsioonilise külmpressimise meetodil.

 

MUMA on esimene dźinn, mis sisaldab 100% merevett. Dźinnis on 6 erinevat taime:

Itaalia lõunaosas Apuulia ehk nn saapakontsa-piirkonnas asuva “Frantoio Muraglia” ekstra-neitsioliiviõlid on valmistatud parimatest hinnalistest Coratina ja Peranzana oliividest traditsioonilise külmpressimise meetodil.

kummel– annab magusust

kadakas– dźinni loomiseks asendamatu, MUMAS on Itaalia kadakamarjad.

kaneel– annab vürtsika ja mõnusa järelmaitse

iiris– kasutatakse lõhna ja pehmuse andmiseks

sidrun ja apelsin– sidrun täiendab dzinni lõhna ja annab koos apelsiniga mõnusa tsitrulise noodi.

ja ka salajane koostisosa.

frantoio-muraglia-mum-gin-oliiviõli-gardek

Maitselt oli tõesti mõnusalt magus ja soolakas. Täiesti uudne maitse. Rikkaliku maitsebuketiga eksklusiivne käsitöödźinn.

Muma Gin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga