Mida silmas pidada elektritõukeratta ostmisel

Elektrilised tõukerattad on muutunud viimasel ajal väga väga populaarseks. Valik turul on läinud väga kirjuks ning esimest korda sellesse maailma sukeldudes võib olla keeruline aru saada, mille järgi tõukeratast valida, milline neist on vastupidav ja suudab samal ajal pakkuda ka maksimaalset sõidumugavust.

Elektritõukeratta omanikud on välja toonud kolm kõige olulisemat omadust:

  1. sõiduulatus
  2. vastupidavus
  3. turvalisus

Enne kui tõttad tõukeratast ostma, tuleb vajadused kaardistada ning läbi mõelda kindlad küsimused: kus plaanid elektritõukerattaga sõita, kui pikad on soovitud vahemaad ning kuidas plaanid elektritõukeratast hoiustada.

Mille järgi elektrilist tõukeratast valida?

Metsas, kruusateel või konarlikel kõnniteedel sõites, peaks tõukeratas olema:

– suurte ratastega, vähemalt 10-tollised õhkrehvid

– kõrge põhi, sest vastasel juhul võib sõit kujuneda ohtlikuks

Miks just õhkkummiga ratas? Sest see annab amorti juurde ja on vihmase ilma korral parema pidamisega. Õhkrehv ei kanna ka vibratsiooni juhtrauda ja sealt edasi kätesse ning peopesadesse.

Väga olulisel kohal on kliirens ehk raami põhja kõrgus maast. Mida kõrgemal asub tõukeratta põhi, seda turvalisem on ületada teeservi, kõnniteeservi ja muid konarusi.

Gardek pakub kõrge seisuplatvormi põhjaraamiga populaarseid Velt Smart elektritõukerattaid Need on loodud Veltmotocentri meeskonna poolt, valides hoolikalt komponente, millest tõukeratas on konstrueeritud ning toetudes siinjuures isiklikele sõidukogemustele, arvestades kohalikku linnakeskkonda, infrastruktuure ja liikluseeskirju.

Ratast valides arvesta seda, kui pikki vahemaid soovid sellega läbida

Velteksperdi tootespetsialist toob välja, et järgmiseks võiks kindlasti mõelda vahemaade peale, mida tõukerattaga läbima hakatakse. Kui 30-40 kilomeetrise sõiduulatusega rataste mootori võimsus ulatub 450W ja aku mahutavus 624 vatt-tunnini (Wh), siis näiteks 110 kilomeetrise sõiduulatusega ratta akuvõimsus on juba kordades suurem.

See omakorda väljendub nii ratta palju suuremas kaalus kui ka suuruses ja ka hinnas. Teisisõnu, tuleb väga täpselt mõelda, miks tõukeratast vaja läheb ning milline saab olema teekond, mida läbima asutakse.

Reaalse sõiduulatuse kohta tasub uurida juba kogenud tõukerattaomanikelt ning arvesse tuleks võtta, et ühe laadimisega läbitavat kilometraaži mõjutavad väga paljud nüansid, alates inimese enda kehakaalust, gaasinupu või heebli intensiivsest vajutamisest ja pidurdamisest kuni tee kaldenurgani välja.

“Kui iga päev ikka Nõmme mäest üles sõita, siis ei ole ühegi tõukeratta andmed vastavuses tehniliste näitajatega. Seetõttu tasub uurida reaalset kogemust neilt, kel tõukeratas olemas. Näiteks on Velt Smart tõukeratta kangema mudeli X8 sõiduulatus 30-35 km. Olgu siinkohal öeldud, et see on ühe laadimisega täiesti läbitav.

Lisaks läbisõidule on väga oluline tõukeratta kaal, et seda oleks mugav tõsta näiteks auto pagasiruumi, bussi või tassida mööda treppe korterisse. Tähtis on ka järelteenindus ja varuosade saadavus. Gardekist elektrilise tõukeratta soetades pole vaja selle pärast muretseda. “Velt Motocenter on suurte kogemustega motoettevõte ja nende poolt on suurepärane teenindus ning tõukeratta hooldus.

Mis teeb Velt Smart tõukeratta omamise veelgi mugavamaks, on fakt, et sellel on ainukesena turul olevatest tõukeratastest eemaldatav aku. See tähendab, et tööle sõites ei pea tervet sõiduvahendit kontoriruumi vedama, et seda laadida. Sõiduvahendi enda saab parkida selleks ette nähtud kohta. Velt Smart Scooter on üldse turu kõige kergem, 13 kilo kaaluv elektriline tõukeratas, mis on suurte 10-tolliste õhkrehvidega.

Meelespea elektritõukeratta ostjale

Selleks, et leiaksid endale sobivaima tõukeratta, pane paika valikukriteeriumid ja mõtle läbi vastused järgmistele küsimustele.
Mitu kilomeetrit on sinu vajadus, et tõukeratas ühe laadimisega sõidaks? Kas päevane distants on kokku 20/30/40/50 või 100km?
Kus ma sõidan? Siledal asfaldil, kruusateel, metsateel, raskemini läbitaval liivasel või porisel metsalõigul? Kas on äärekivisid, takistusi?
Kas tõukeratast on vaja tassida kõrgemale korrusele, kokku pakituna kaasa võtta rongi, reisijate salongi?
Kas tõuks peaks mahtuma ka auto pagasiruumi, et see kaasa võtta puhkusele?
Kas ma soovin, et saan muretult ka vihmaga sõita?
Kas ma soovin, et mul oleks mõnus sõita, mugav, pehme või pigem ei oma see tähtsust? Kas ma lepin sellega, et kõik tee konarused ja vibratsioon tuleb mulle läbi lenksu kätesse? Kas see ei häiri mind?
Või ma lepin, et minu tõuks on võimeline läbima pikema distantsi, aga on raskem tänu võimsale akule? Raskem tassida korrushoones
Või ma ei pea nende tingimustega arvestama ja ma ma soovin parimat võimsamat, pikema distantsiga tõuksi?
Kas ma olen nõus leppima natuke suuremate hoolduskuludega pidurklotside arvelt, samas saades nautida tõeliselt häid pidureid? See tagab liiklemisel minu turvalisuse.
Kas mul on teekonnal ees tõuse? Kas ma soovin neid läbida sõites või käekõrval lükates?
Kas ma soovin vastupidavat, tugeva konstruktsiooniga tõukeratast, mis säästab aega ja raha või ei oma see tähtsust? Kaua tõukeratas kestab ja palju sellega probleeme on tulevikus?
Kus ma käin oma tõukerattaga hoolduses, kust ma saan varuosi hiljem?

Siinkohal soovitamegi soetada elektritõukeratas tuntud ja suurte kogemustega ettevõttelt, kes pakub ka korralikku järelteenindust.

Tõukeratta ostmiseks külasta Gardek esindussalongi Tule 10, Saue või vaata lisainfot ja tooteid kodulehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga