Millist suitsuahju valida?

liha-suitsutamine-borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-2
Logo-Borniak-suitsuahjud

Borniak - kvaliteetsed suitsuahjud ja tarvikud

Suitsutamine on lihtne, proovi järele!

Kõige lihtsamini käsitletav, manuaalselt juhitav suitsuahi. Keerad nupust temperatuuri paika, valad generaatori kolu hakkepuitu täis ja rohkem pole midagi tarvis teha. Automaatse spiraalajamiga varustatud Borniaki suitsuahi on lihtsaim viis suitsuliha või -kala valmistamiseks kodus. Suurepärane tulemus juba esimesel katsetusel!

Suitsuahjusid on saadaval nii manuaalseid, kui digitaalseid. Manuaalsete puhul saab paika panna temperatuuri, aga valmimisaega tuleb ise jälgida. Digitaalsed ahjud programmeeritakse iga suitsutamise eel. Määrata saab nii suitsutamise perioodi, kui ka temperatuuri.  Lõpuks jääb üle vaid valada piisavalt kütet, vajutada suitsuahju startimise nuppu ja ettenähtud aja möödumisel avada uks ning võtta valminud roog välja.

Borniak suitsuahjud sobivad jahimehele, kalamehele, kogu perele

Pakutavate lisatarvikute hulgas on saadaval ka lisareste, konkse liha või vorstide riputamiseks ning singivõrku. Ahju tasub hoida ilmastikukindla ja samas hingava katte all – katteid valmistavad tootjad mudelitepõhiselt. Nii ei pääse Eesti heitlik kliima ahjule ligi.

Liha suitsutamisest saab puhas rõõm – eelvalitud temperatuur välistab liiga kõrge või madala kuumuse. Kui siiamaani on suitsutamine tundunud suhteliselt keeruline, siis automaatahjudega on see igale kasutajale jõukohane. Saadud tulemus aga erakordne. Seega, kuidas valida suitsuahju ja milline otsus langetada, sõltub kasutaja ootustest, aga ka tehnilistest võimalustest.

Suitsuahjude suurused

VÄIKE 70

Sobib kõigiks juhtumiteks

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-UWDS-70-v6-1100h-gardek

Suitsuahju maht on 70 l, mahutab kuni 10 kg liha või kuni 8 kg vorsti. Kambri seinad on varustatud kinnitusklambritega, tänu millele saab suitsutada korraga 6 riiulil

SUUR 150

Rahuldab kõigi vajadusi

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-UWDS-150-v3-1100h-gardek

Suitsuahju maht on 150 l, mahutab kuni 20 kg liha või kuni 16 kg vorsti. Kambri seinad on varustatud kinnitusklambritega, tänu millele saab suitsutada korraga 7 riiulil

Millist suitsuahju valida

Ahju korpuse materjaliks on ilmastikukindel tsinkplekk või üleni roostevaba teras, sisu on mõlemal roostevabast terasest. Seinad on isoleeritud väga vähest soojakadu tekitava spetsiaalse survevahuga. Tänu vähestele külmasildadele on minimaalne ka külma ja sooja õhu kokkupuutel ahju sisemusse tekkiva kondentsvee hulk. Siit tuleneb ka suitsuahju roostekindlus ja nägus välimus pikkadeks aastateks.

Suitsuahju elektrilisel küttekehal puudub kokkupuude rasva ja niiskusega ja see on väljaspoolt reguleeritav soovitud temperatuurile. Suitsukambri temperatuuri jälgib automaatne termostaat ja  temperatuuri tõustes lülitub ahi välja kuni soovitud temperatuuri stabiliseerumiseni.

Ahjus tekitab suitsu spetsiaalne spiraalgeneraator. Kolu täitmisel hakkepuiduga kerib generaatori spiraalajam kütet täpselt vajalikul hulgal automaatselt küttekehale. Põlenud hake kogutakse lihtsalt eemaldatavasse tuhaanumasse. Ahjus puudub otsene tuli, mis muudab kogu protsessi võimalikult ohutuks ning tänu sellele ei lähe suitsutatud tooted mustaks. Samas on garanteeritud rikkalik maitseelamus ilma suurema vaevata.

Ühe generaatoritäie hakkega on võimalik suitsutada kuni 7 tundi. Ahju voolutarve suurimal võimsusel on kõigest 0,6 kW/h.

tsingitud-suitsuahi-borniak-gardek

Tsinkalumiiniumist korpusega

roostevabast terasest-suitsuahi-borniak-gardek

Roostevabast terasest korpusega

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-1

Kütteseade ja temperatuur

Suitsuahi on varustatud termostaadi või elektroonilise regulaatoriga, mis võimaldab saavutada suitsuahjus soovitud temperatuuri. Tänu sellele saab seda lihtsalt nupu või digitaalsel ekraani abil juhtida. Temperatuurijaotus on suitsuahjus väga efektiivne.

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-1

Turvalisus

Ohutuse tagamiseks on eraldatud tööruum suitsutamise ruumist, et rasvad ja mahlas ei satuks küttekehale ega hõõguvalehakkele. Lisaks on korstnal peal kaitse, mis kaitseb korstnast tilkuva sodi eest.

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-1

Suitsu reguleerimine

Korstnale on paigaldatud siiber, mis võimaldab reguleerida suitsu tihedust. Suitsu tüüp valitakse vastavalt soovile ja retseptile. Suits tekib tänu suitsugeneraatorile, milles suitsuahju hake hõõgub.

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-1

Suitsuahju uks

Suitsuahju uks on magnetsulguriga, lisaks isoleeritud tihendiga. Need lahendused muudavad seadme kasutamise veelgi mugavamaks ja efektiivsemaks.

Suitsuahju tarvikud

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-suitsuahju-kate-gardek

Suitsugeneraatorid

borniak-suitsuahi-suitsuahjud-gardek-suitsuahju-generaator-suitsugeneraator-gardek-suitsuahju-hake

Suitsuahju hake - Parima kvaliteediga 100% looduslikud

Gardekis on lai valik kvaliteetset Borniaki suitsuahju haket. Borniak puitlaastud tagavad parima kvaliteedi ja seadme tõrkumiseta töö. Laastud on valmistatud hoolikalt valitud ja selekteeritud puidust. Nad ei sisalda mingeid lisandeid ja on ühtlaselt purustatud. Puit on enne purustamist aeglaselt kuivatatud 13%-se niiskustasemeni. Nii säilib ka piisav niiskus parimate suitsutusomaduste nagu värv ja naturaalne maitse, väljatoomiseks.

NB! pikaajalisel seismisel võivad laastud liigselt kuivada, mistõttu väheneb suitsu hulk. Soovitame sellisel juhul laastu enne kasutamist pisut niisutada.

Kaheliitrise pakiga saab suitsutada 7 tundi.

Borniak-lepp-gardek.jpg

Suitsuahju hake lepp

Lepahake on kõige universaalsema maitse ja suurima kasutusalaga. Alati kindel valik! Kõrgekvaliteedilised, looduslikud lepalaastud kasutamiseks kõikides Borniak suitsuahjudes. Sobivad kõikide lihatüüpide ja kala suitsetamiseks. Annab roale harjumuspärase suitsumaitse ja ilusa tumeda kuldpruuni värvi.

Borniak-lepp-gardek.jpg

Suitsuahju hake pöök

Borniak mahedamaitseline pöögihake annab suitsutatavale tootele suurepärase erekuldse värvi. Pöögihake on universaalne ja seetõttu ideaalseks valikuks algajatele. Parima kvaliteediga 100% looduslikud pöögist puitlaastud. Kasutatakse igat liiki liha suitsutamiseks. Sobib nii sealiha, linnuliha ja ka kala jaoks.

Borniak-lepp-gardek.jpg

Suitsuahju hake tamm

Parima kvaliteediga 100% looduslikud tamme puitlaastud. Nende laastudega suitsutatud toit on intrigeeriva järelmaitsega, mille puhul on tunda omapärast mõrkjalt tummist puidu ja karamelli segust järelmaitset. Annab suitsutatavale tootele suurepärase kuldpruuni värvuse.

Borniak-suitsuahi-kirsihake-grilliguru

Suitsuahju hake kirss

Kasutatakse igat liiki liha suitsutamiseks. Sobib nii sealihale, linnulihale ja ka ulukile. Maitsesuitsud annavad suitsutatavale tootele omapärase maitse. Tavaliselt kasutatakse segatuna lepa, või pöögihakkega.

Borniak-suitsuahi-õunahake-gardek

Suitsuahju hake õun

Kasutatakse igat liiki liha suitsutamiseks. Sobib nii sealihale, linnulihale ja ka ulukile. Maitsesuitsud annavad suitsutatavale tootele omapärase maitse. Tavaliselt kasutatakse segatuna lepa- või pöögihakkega.

Borniak-suitsuahi-ploomihake-gardek

Suitsuahju hake ploom

Kasutatakse igat liiki liha suitsutamiseks. Sobib nii sealihale, linnulihale ja ka ulukile. Maitsesuitsud annavad suitsutatavale tootele omapärase maitse. Tavaliselt kasutatakse segatuna lepa, või pöögihakkega.

PIT-BOSS-LOGO

Pit Boss 3. seeria digitaalset elektrisuitsutaja

Suitsuahi-Pit-Boss-3-seeria-digitaalne-gardek

Möödas on need ajad, mil teie suitsuahi oli lihtsalt järjekordne must kast. 1650-vatisel suitsutajal on suur esiaken, mis välistab vajaduse toidu valmimist piiluda, lukustatavad rattad, kergesti loetav digitaalne juhtimispaneel, liha temperatuuriandur ja suurepärane hõbedane viimistlus. Selle uuenduslik disain täiustab klassikalise suitsutaja omadusi, lisades kergeks täitmiseks ja tühjendamiseks kõrgendatud aluse ja mitmeasendilise restide süsteemi, mis annab teile piisavalt ruumi suitsutada mida iganes teie süda (või kõht) soovib

Lõhnasid on lihtne suitsutaja sees hoida, kuna suur eestlaetav puidulaastude alus võimaldab ühe täitmisega kuni kaks tundi toitu valmistada. Suurepärane maapinnast kõrgemal asetsev disain annab juurdepääsu nii kõrgematele kui ka madalamatele nurkadele. Topeltseintega isolatsioon laseb suitsutada temperatuuril 38 °C kuni 177 °C, erinevalt kõigist teistest turul olevatest suitsutajatest, ja annab krõbeda naha kanale või suurepärase kooriku looma- või sealihale.

 • Juhtelemendi tüüp: VP1-digitaalne juhtimiskeskus
 • Juhtelemendi tüüp: VD1-digitaalne juhtimiskeskus
 • Küpsetusrestid: 4
 • Küpsetuspind: 0,36 m2

Suitsuahi grilli küljele Pit Boss Navigator 550G/850G/1150G

Täienda enda pelletgrilli külgsuitsutiga. See külgmine suitsutaja on valmistatud sama esmaklassilise konstruktsiooniga nagu Pit Boss grillid, mis on väga vastupidavad.

Lisavõimaluste hulka kuulub suur vaateaken, hõlpsasti avatav külgriivi käepide ja suitsu võre.

Sobib Pit Boss Navigator 550G/850G/1150G pelletgrillidele.

Lisasuitsuti-küljele-Pit-Boss-550G-850G-1150G-side-smoker
MasterbuiltLogo_Lockup1_0-1024x912 (1)

Digitaalne söegrill / suitsuahi Masterbuilt Gravity Series™

Gardek-Digitaalne-söegrill-suitsuahi-Masterbuilt-Gravity-Series-560-Digital-Charcoal-Grill-Smoker
 • Selle ahjuga saab ideaalselt nii suitsutada, grillida, pruunistada, küpsetada, röstida jne.
 • Ahi töötab grillsöega ja on väga mugav kasutada, grillsöe vahele või tuhakorvi saab panna puutükke suitsu tekitamiseks.
 • Digitaalse juhtimispaneeliga, juhitav läbi nutiseadme (WIFI, Bluetooth).
 • Ahjul on sisseehitatud temperatuurimõõtur ja lihasondi termomeeter.
 • GravityFed™ söepunkrisse mahub ca 12 tunni jagu grillsütt.
 • Vaid 13 minutiga saab sel grillil tõsta temperatuuri 400°C-ni.
gardek-22Digitaalne-soegrill-suitsuahi-Masterbuilt-Gravity-Series-800-Digital-Charcoal-GrillSmokerGriddle
 • Selle ahjuga saab ideaalselt nii suitsutada, grillida, pruunistada, küpsetada, röstida jne.
 • Ahi töötab grillsöega ja on väga mugav kasutada, grillsöe vahele või tuhakorvi saab panna puutükke suitsu tekitamiseks.
 • Digitaalse juhtimispaneeliga, juhitav läbi nutiseadme (WIFI, Bluetooth).
 • Automaatne DigitalFan™ (ventilaator) tagab soovitud küpsetamistemperatuuri.
 • Ahjul on sisseehitatud temperatuurimõõtur ja lihasondi termomeeter.
 • GravityFed™ söepunkrisse mahub ca 10 tunni jagu grillsütt.
 • Vaid 14 minutiga saab sel grillil tõsta temperatuuri 400°C-ni.
Digitaalne-soegrill-suitsuahi-Masterbuilt-Gravity-Series-1050-Digital-Charcoal-GrillSmoker-gardek-
 • Selle ahjuga saab ideaalselt nii suitsutada, grillida, pruunistada, küpsetada, röstida jne.
 • Ahi töötab grillsöega ja on väga mugav kasutada, grillsöe vahele või tuhakorvi saab panna puutükke suitsu tekitamiseks.
 • Digitaalse juhtimispaneeliga, juhitav läbi nutiseadme (WIFI, Bluetooth).
 • Automaatne DigitalFan™ (ventilaator) tagab soovitud küpsetamistemperatuuri.
 • Ahjul on sisseehitatud temperatuurimõõtur ja lihasondi termomeeter.
 • GravityFed™ söepunkrisse mahub ca 8 tunni jagu grillsütt.
 • Vaid 15 minutiga saab sel grillil tõsta temperatuuri 400°C-ni.
 • Sellel mudelil on ka roostevabast terasest kokkupandav ESIRIIUL ja juhtmete jm tarvikute HOIURUUM.

Astu läbi meie esindussalongist Tule 10, Saue

Kõik mudelid on kohapeal olemas ja saame valida just Sinu vajadustele sobiva suitsuahju, tarvikud ja haket.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga