Infrapuna soojuskiirgur – suurepärane viis hubaseks äraolemiseks

soojuskiirgurid-gardek

Infrapuna soojuskiirgur tekitab päikesele väga sarnast kuumust. Infrapunavalgus pole nähtav, kuna see on väljaspool spektrit, mida näeme. Nahale, riietele ja muudele esemetele neeldub nähtamatu valgus, mistõttu infrapuna soojuskiirguri ümbruses olevad asjad soojenevad.

Milline on parim infrapuna soojuskiirgur?

Infrapunakiired on ainulaadselt võimelised tühja ruumi läbi lõikama ja nende esemetele soojust tooma – tegelikult nii soojendab ka päike maad. Tänapäevane infrapuna soojuskiirgur toob soojust objektidele, nagu sinu riided ja nahk, mitte ümbritsevale õhule. See on tõhus mehhanism, mis on vastupidine tavapärasele konvektsioonkütteseadmele, mis soojendab esmalt ümbritsevat õhku ja siis alles selles ruumis olevaid objekte.

Ehkki õhu kuumutamine võib jaotada soojust kogu ruumis ühtlasemalt, raisatakse sedasi palju energiat. Eriti just kõrgete lagedega ruumides ja väljas õhku soojendades. Infrapuna soojuskiirgur kasutab 100 protsenti toodetud soojusest, et tuua oma teel asuvatele objektidele fokuseeritud soojus. Seetõttu on infrapuna soojuskiirgur palju energiasäästlikuma.

Infrapuna soojuskiirguri energiatõhusus, ruumi katvus ja mitmed muud funktsioonid sõltuvad erinevatest teguritest. Seega pea meeles järgmisi kaalutlusi, kui oled endale parimat infrapuna soojuskiirgurit valimas.

Infrapuna soojuskiirguri suurus

Õige suurusega infrapuna soojuskiirguri määramisel mõtle selle ruumi ruutmeetritele, mida soovid soojendada. Üldiselt on infrapuna soojuskiirgur mõeldud väikestele ruumidele, nii et seadmed on ka suhteliselt väikesed ja tavaliselt kaasaskantavad. Ehkki suuremate alade jaoks on saadaval võimsamad seadmed, on need tavaliselt suuremad.

Mõtle ka sellele, kui palju põrandapinda võtab infrapuna soojuskiirgur; see varieerub sõltuvalt sellest, kas seade istub vertikaalselt (tornkütteseadme puhul) või horisontaalselt (nagu enamik tavalisi soojuskiirgureid).

Soojuskiirguri võimsus

Soojendatava ruumi suurus mõjutab ka seda, kui võimas peaks infrapuna soojuskiirgur olema. Soojuskiirgurid kasutavad erineva energiatõhususega infrapunakiirte tootmiseks ja kiirgamiseks erinevaid kütteelemente, näiteks kvarts (kõige tavalisem ja tõhusam), keraamika ja süsinik. Täiendavad ventilaatorid või puhurid pole vajalikud, kuid kui neid kasutatakse, pakuvad nad nii fokuseeritud infrapunasoojust kui ka konvektsioonisoojuse hajusamat olemust, et töötada nagu kaks küttekeha ühes. Kuid pea meeles, et ventilaator / puhur, mille tööks on vaja energiat, vähendab seadme efektiivsust.

See, et infrapuna soojuskiirguril on suurem võimsus, ei tähenda, et see toodaks rohkem soojust ja kataks suuremat ruumi – palju sõltub kütteseadme individuaalsetest omadustest.

Üks võimalus küttekeha genereeritava üldise võimsuse arvutamiseks on ruumi ruutmeetri korrutamine 10-ga. Näiteks 100 ruutmeetrise ruumi jaoks on vaja 1000-vatti küttekeha (100 X 10 = 1000).

Kavandatud asukoht

Infrapuna soojuskiirguri asukoht nõuab selle ainulaadse kuumutamise tõttu hoolikat kaalumist. Üldiselt on hea mõte panna infrapuna soojuskiirgur otse selle juurde, mida soovid soojendada. Kui infrapunakiirte tees on takistusi – näiteks lauad, toolid või muu mööbel -, siis neelavad need esemed sinu keha asemel infrapuna soojust.

Asjaolu, et need kiired toimivad kuumalainete kiirgamise kaudu otse objektidele (erinevalt ümbritsevast õhust), muudab kiirguri hästi kasutatavaks ka väliruumidesse, näiteks siseõues, kuna ümbritsevas õhus ei kao soojus. Samamoodi on infrapuna soojuskiirgurid hea võimalus suurte lagedega ruumide jaoks, kuna sa ei pea muretsema kuumutatud õhu tõusu ja lae ruumi kinnijäämise (ja raiskamise) pärast.

Soojuskiirguri teisaldatavus

Infrapuna soojuskiirgur võib ulatuda väga kaasaskantavatest kuni täiesti statsionaarse seadmeni. Enamik neist on mõeldud täiendavaks ruumide soojendamiseks, nii et need on tavaliselt vähemalt mõõdukalt kaasaskantavad. Mõned mudelid on loodud spetsiaalselt kaasaskantavust silmas pidades; need on korralikult kompaktsed ja sisaldavad käepidemeid ja / või rattaid. Käepidemed ja rattad on abiks suurematele ja raskematele soojuskiirguritel, mida oleks muidu raske liigutada. Täielikult fikseeritud seadmed, mis pole mõeldud teisaldamiseks, võivad sarnaneda suuremate lisakütteseadmete mudelitega ning enamik seinale paigaldatava võimalusega.

 

Kui sul tekkis lisaküsimusi, võta meiega julgelt ühendust! Leiame just sinu vajadustele parima infrapuna soojuskiirguri!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga